wsparcie terapeutyczne

 

Wsparcie jest skierowane do osób, które:

  • są w trakcie życiowej zmiany, osobistej lub zawodowej,
  • chcą mieć więcej kontaktu ze swoim ciałem, przyjemności bycia w swoim ciele,
  • chcą rozwijać siebie, żyć pełniej,
  • doświadczają dużo stresu i napięcia, lęku,
  • chcą mieć więcej siły i energii do życia, mają poczucie stagnacji, utknięcia,
  • rozpoznających, poszukujących w obszarze własnej seksualności,
  • kobiet w ciąży, doświadczających lęku przed porodem lub chcących przygotować się do porodu i macierzyństwa,
  • mam w okresie okołoporodowym.

Jeśli jesteś w ciąży, jesteś mamą, wspierasz innych, tworzysz – możesz też potrzebować wsparcia.

Żeby być dla innych i dawać coś z siebie światu, trzeba być najpierw dla siebie, nie ma innej drogi. Jest na to wiele sposobów i sama najlepiej znajdziesz w sobie odpowiedź, gdzie bije źródło Twojego zasilania. Zapraszam Cię do wspólnego odkrywania tego miejsca.

Moim celem

jest towarzyszenie tobie, gdy na nowo łączysz się z tym co w tobie żywe i prawdziwe. Połączona na nowo z tym miejscem możesz wyruszać z powrotem do świata, do pracy, twoich bliskich, ważnych dla ciebie spraw.

Tworzę bezpieczną przestrzeń, gdzie jest miejsce na wszystkie twoje emocje i doświadczenia. Wierzę, że każdy człowiek ma zasoby, z których może czerpać, aby znaleźć najlepszą dla siebie- bo swoją własną- drogę przez życie. Moją rolą nie jest dawanie gotowych rozwiązań, ale budowanie dla ciebie przestrzeni, w ramach której sama możesz nazwać to, co przeżywasz i znajdować najlepsze dla siebie rozwiązania. W trakcie sesji będziemy korzystać z narzędzi zaczerpniętych z uważności i metod terapeutycznych pracy z ciałem. Nauczysz się wielu sposobów na nawiązywanie kontaktu ze swoim ciałem i emocjami – z samą sobą, z których będziesz mogła korzystać w dowolnym momencie.

Dlaczego terapia przez ciało?

Ostatnio rozmawiałam z 4-letnią dziewczynką, która właśnie wysoko bujała się na huśtawce.

“Łaskocze!” zawołała.

“Oo- a gdzie łaskocze?”

“W brzuszku”- powiedziała, śmiejąc się.

“Czy to jest przyjemne łaskotanie?”

“Tak!”

Ekscytacja, którą przeżywała była przyjemna, bo czuła się wystarczająco bezpiecznie, aby się tym cieszyć.

Gdybyśmy jako dorośli mieli taki klarowny kontakt z doznaniami płynącymi z własnego ciała, nasz świat wyglądałby zupełnie inaczej.

Jesteśmy całością.

Być może znasz sytuacje, w których z łatwością przychodzi Ci zrozumienie tego co przeżywasz, nazwanie przyczyn i ich konsekwencji – ale to rozumienie nie zmienia w żaden sposób przeżywania.

Dzieje się tak dlatego, że umysł jest połączony z emocjami i ciałem- to dzięki ciału czujemy, co się z nami dzieje. Żeby pojawiła się zmiana, trzeba zejść głębiej- właśnie do ciała, emocji i pobudzeń układu nerwowego. Gdy pozwolisz wybrzmieć i połączyć się tym różnym elementom, zmienia się jakość doświadczenia.

Aby przywrócić to połączenie, tam gdzie go zabrakło, potrzebne jest bezpieczeństwo – przeżywania i doświadczenia – bycia sobą, we własnym ciele i z własnymi emocjami. Doznania z ciała są podstawowym nośnikiem informacji o tym, co się z nami dzieje i czym jest dla nas dane doświadczenie. Składają się one na felt sense.

“Felt sense jest doświadczeniem nie mentalnym, ale fizycznym, jest świadomością ciała na temat sytuacji lub osoby lub wydarzenia. [Jest] wewnętrzną aurą, która obejmuje wszystko, co czujesz i wiesz na temat danej sprawy w danym momencie – obejmuje to i komunikuje tobie wszystko naraz, nie szczegół po szczególe.”(Eugene Gendlin)

Wewnętrzna praca uwzględniająca ciało pozwala płynąć zatrzymanej w trudnych doświadczeniach energii. Efektem takiej pracy jest, że czujesz więcej energii, łatwiej Ci podejmować decyzje i czerpać z tego, co jest dostępne – w Tobie i Twoim otoczeniu.

Jak umówić się na konsultację?

Przyjmuję na sesje/konsultacje:

  • online (przez Zoom lub Skype)
  • w gabinecie przy Klonowej 9 w Warszawie w Bliskie Miejsce

Aby umówić się na konsultację, prześlij maila na adres:
basia.przeplywy@gmail.com

lub telefonicznie:
500 – 171- 703
(proszę o przesłanie SMS)

Opłata za konsultację/sesję (50 min): 170 zł

O mnie

Jestem psycholożką (KUL, 2009) i terapeutką w trakcie szkolenia w metodą Somatic Experiencing (SE)- terapii traumy w oparciu o regulację układu nerwowego. Czerpię też z uważności i metod pracy z ciałem. W mojej pracy opieram się także na NVC (komunikacji bez przemocy), gdzie centralnym punktem zainteresowania są twoje potrzeby i uczucia, które są dla nich drogowskazem.

Wszystkie te metody łączy to, że opierają się na twoim tu i teraz. Przewodnikiem w naszej wspólnej podróży będzie twoje ciało. Dzięki mojemu doświadczeniu, tworzę przestrzeń gdzie możliwe jest głębokie połączenie. Jest tu miejsce na wszystkie emocje, te przyjemne i te trudne i całą ciebie- z twoim umysłem, uczuciami i ciałem.

Od 2013 roku towarzyszę kobietom prowadząc grupy wsparcia dla mam i warsztaty rozwojowe.

Często pracuję z mamami, kobietami, które tworzą, poszukują swojej własnej drogi w życiu osobistym i zawodowym.

%d bloggers like this:
search previous next tag category expand menu location phone mail time cart zoom edit close