warsztaty

Rodzić bez strachu

rodzić bez strachu 

Czy możliwy jest poród bez strachu?

W naszej kulturze lęk przed porodem ma bardzo mocne korzenie. Znamy straszne historie porodowe i krwawe sceny z amerykańskich filmów, gdzie kobieta w szpitalnej koszuli wykrzykuje przekleństwa na swojego partnera- sprawcę sytuacji.

Lęk przed porodem jest uniwersalny i nie ma w nim nic złego. Poród jest sytuacją graniczną – na granicy życia. Dla rodzącego się dziecka i dla kobiety, jest jednym z najbardziej intensywnych doświadczeń w życiu. Na wiele aspektów przebiegu porodu nie mamy wpływu – chociażby na to, kiedy się rozpocznie. Ale jest też wiele rzeczy, które możemy zrobić, aby było to jak najlepsze doświadczenie.

Poród nie jest wydarzeniem wyłącznie medycznym – obejmuje całą kobietę – jej ciało, psychikę, tożsamość. Dlatego przygotowując się do porodu, zadbaj o siebie w całości – jako całego człowieka.

Żeby rodzić bez lęku, trzeba najpierw poznać czego się obawiamy.

Warsztat w unikalny sposób łączy wiedzę psychologiczną, informacje o fizjologii porodu oraz techniki relaksacyjne oparte o wiedzę neurofizjologiczną.

Podczas warsztatu:

  • w przyjaznej atmosferze przyjrzysz się swoim uczuciom dotyczącym porodu,
  • poznasz hormonalny mechanizm, który steruje akcją porodową i metody, które go wspierają i które możesz zastosować podczas porodu,
  • wypróbujesz techniki relaksacyjne angażujące ciało, z których możesz korzystać przed i w trakcie porodu,
  • stworzysz Twój własny zestaw rzeczy i metod wsparcia, z których skorzystasz, aby poród był dla Ciebie jak najlepszym doświadczeniem.

Informacje praktyczne:

21 marca 2019 
10.00-13.00
Stan Skupienia, (plac Zbawiciela)

Warsztat jest skierowany przede wszystkim dla kobiet w III trymestrze ciąży, przygotowujących się do porodu dowolną drogą (fizjologicznego, ze znieczuleniem zewnątrzoponowym, przez cesarskie cięcie). Jeśli jesteś na wcześniejszym etapie ciąży i chciałabyś wziąć udział w warsztacie, prześlij mi wiadomość.

Spotykamy się w małej, maks. 6-osobowej grupie.

Czas trwania warsztatu: 3 h.

Podczas warsztatu siedzimy na podłodze. Jeśli przypuszczasz, że to nie będzie dla Ciebie wygodne albo nie możesz siedzieć na podłodze, daj mi znać.

Koszt udziału w warsztacie: 120 zł

Zgłoszenia:

Mailowo: barbara.roehrborn@gmail.com lub sameswoje@gmail.com. W wiadomości podaj swoje imię i nazwisko i datę warsztatu, w którym chcesz wziąć udział.

Jeśli chesz wziąć udział w warsztacie, a koszt jest dla Ciebie przeszkodą, napisz do mnie.

 

%d bloggers like this:
search previous next tag category expand menu location phone mail time cart zoom edit close